Про Мене

 

"Моя керамічна історія", почалася в Донецьку. З того, як відвела старшу дочку на заняття з гончарства. Їй було майже п'ять років. А молодшій - три місяці. І вона весь час була у мене на руках. Тому я тільки ходила колами коли займалися інші і тихенько збирала собі колекцію красивого посуду, яку я хотіла б зробити своїми руками і поставити в свій будинок. Адже ми хотіли побудувати будинок. Проте життя внесло свої корективи. І плани про свій будинок довелося відкласти на невизначений термін.

За місяць до того, як ми залишили все, що було нам дорого в Донецьку, я встигла спробувати глину на дотик. І це була любов з першого дотику. Я полюбила цей процес коли руками та пальцями з м'якої податливої, безформної маси можна створити все що завгодно. І навіть привела пару подруг в майстерню просто щоб подивитися, як зміниться їх обличчя і розтечеться посмішка коли рідка глина проб'ється крізь пальці.

Але моєю любов'ю стало не гончарне коло, а ручне ліплення. Одного разу в майстерні я побачила стакани з милими вм'ятинками. Все заняття тримала в руках, не випускала. Наступного разу стаканів вже не було - продали. Так я зважилася створити свої.

Запитала подруг, чи не хочуть вони собі посуд. Вони погодилися. І я стала ліпити. Навчалася ночами, поки діти спали. Переглядаючи ролики на Ютьюб, як африканські жінки в затінку сидять і ліплять руками. Правда, недовго передивлялася. Бо війна вигнала нас з дому. Все сталося дуже раптово. От у мене є будинок, улюблене місто і місця-якоречкі в ньому. А от - я вже збираю і відводжу з собою дві валізи і двох дітей. І ще шматок глини взяла для чогось. Пізніше я зрозуміла, що глина врятувала мене - забрала мій біль.

"Доброзичливці" не розуміли мою творчість, говорили, що таке показувати нікому не можна, що на своїй кераміці я не зароблю. Але знайшлися покупці за кордоном. Я продала свою кераміку в 150 міст у понад 30 країн. І  вирішила відкрити інтернет-магазин для українського споживача.

Мій сайт - це роман, написаний керамікою. У ньому кожен товар - глава, невелика історія про мене. І своїм романом я хочу поділитися з вами через багатогранний та різнокольоровий посуд.